Co powinien wiedzieć początkujący fotograf?

fotograf

Kiedy pojawia się mnóstwo sprzętów fotograficznych, stają się one coraz tańsze. A co za tym idzie, są dostępne dla większej ilości osób. Coraz więcej osób bierze za aparaty. To dobrze, bo trzeba próbować nowych rzeczy, rozwijać swoje pasje. Fotografuje z resztą każdy, bo każdy telefon ma wbudowany aparat, którym uwieczniamy różne momenty swojego życia. To wszystko jest w porządku. Problem zaczyna się, gdy zabieramy się za fotografię profesjonalną. Co musi wiedzieć każdy początkujący fotograf?

 

Fotograf – pierwsze kroki

Każdy początkujący powinien poznać podstawy. Zasady kompozycji, kadrowanie, czystość zdjęć… To bardzo ułatwi późniejsze próby. Gdy nie ma podstaw, nie ma sensu zabierać się za profesjonalne fotografowanie, bo poziom nadal będzie amatorski. Jeśli jednak podstawy zostały poznane, pozostają nam ćwiczenia! Im więcej praktyki, tym szybciej można się rozwinąć. Każde zdjęcie powinno zostać przeanalizowane. Musimy wyciągać błędy, aby kolejne fotografie były jeszcze lepsze. Dobrze jest umieścić swoje próby na forach fotograficznych. Możemy narazić się na wiele krytyki, ale to dobrze. Oczywiście, jeśli wypowiadają się lepsi od nas i doświadczeni fotografowie. Jeśli chcecie skupić się na fotografowaniu osób, proście znajomych o pozowanie. Oni nie będą mieli pretensji o niekorzystne zdjęcia. Jeśli się uczycie, prawdopodobnie na początku właśnie takie one będą. Dopiero praktyka i podniesienie swoich umiejętności pozwoli na zarabianie na robieniu zdjęć.

fotograf wykonujący zdjęcie

Jak rozreklamować się we Wrocławiu

Gdy uważacie, że jesteście gotowi, pokazujcie swoje portfolio. Dobrze jest zadbać o własną stronę internetową, lecz jest także wiele portali dla modelek, gdzie można umieścić swoje prace. W dzisiejszych czasach większość osób szuka specjalistów przez Internet. Dlatego tak ważne jest pokazanie tam swoich prac. Bardzo ważna jest również pozycja w wyszukiwarce. Jeżeli nie chcesz korzystać z usług profesjonalnych firm, to musisz poznać podstawy pozycjonowania. Koniecznie pozycjonuj na frazy związane z miejscem Twojej działalności – np. fotograf Wrocław. Wiele jest lokalnych portali ogłoszeniowych, koniecznie dodaj kilka swoich ogłoszeń. Możesz również przejść się po mieście i rozdać ulotki. Wrocław to w końcu piękne miasto, także połączysz przyjemne z pożytecznym. Istotny jest również stały kontakt mailowy z potencjalnymi klientami. Jeśli podajesz w ogłoszeniu swój adres e-mail, przygotuj się na codzienne sprawdzanie skrzynki pocztowej i regularną korespondencję. Nikt nie lubi, gdy mu się nie odpisuje zbyt długo – taka osoba już do nas nie wróci.

kobieta z aparatem fotograficznym

Sprzęt do studia fotograficznego

Jako fotograf, musisz wiedzieć, że robienie zdjęć w studiu fotograficznym rządzi się swoimi prawami. Musisz zadbać o odpowiednią regulację światła. W jaki sprzęt wyposażyć studio fotograficzne? Oczywiście różnego rodzaju modyfikatory światła to warunek konieczny. Obowiązkowo musisz kupić softbox.

Więcej przeczytasz na http://www.goodchoice.com.pl/uslugi-fotograficzne/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz