Co na zapleczu ?

zaplecze wstęp

Co na zapleczu ?

Każdy pozycjoner ma swoją teorię na temat zaplecza, jego budowy,schematu i tak dalej.

Postaram się przedstawić listę najpotrzebniejszych moim zdaniem bo pewnie wiele osób uważa inaczej stron zapleczowych dla naszego serwisu:

Tworzymy bloga,blogi powiązane tematycznie z naszym głównym serwisem. Regularnie co jakiś czas dodajemy nowe wpisy dbając o rozwój bloga. Po pewnym czasie do naszego bloga dodawane są komentarze. Musimy zadbać aby nie był to blog z wpisami po 1000 znaków słabej jakości,tylko ciekawy blog z dobrymi wpisami np. w postaci poradników z filmikami i zdjęciami. Gdy nasz blog już sobie żyje,jest odwiedzany,komentowany to zaczynamy delikatnie z niego linkować z odpowiednimi anchorami do naszego głównego serwisu.

Tworzymy forum internetowe to świetny sposób promocji. Przy forum trzeba się napracować ale naprawdę warto. Ciekawe, moderowane generuje spory ruch i ma dobrą moc pozycjonerską. Do tego G lubi żyjące strony a forum po fazie rozwojowej żyje sobie własnym życiem.

Tworzymy małe serwisy tematyczne ściśle powiązane z naszym głównym serwisem. Staramy się żeby serwisy były dobrej jakości wtedy bardzo dużo zyskamy. Pisząc małe mam na myśli serwisy posiadające 10-15 podstron. Takie nieduże strony przyciągają i generują spory ruch.Moim zdaniem takie serwisy najłatwiej zoptymalizować pod zarobek i doprowadzić do sytuacji że same zarobią na utrzymanie domeny i hostingu.

Dodajemy swój serwis do katalogów i tutaj przychodzi na myśl założenie własnego katalogu stron internetowych. To jest dobry pomysł tylko moja mała uwaga o własny katalog trzeba dbać inaczej stanie się zaspamowanym śmietniskiem. Dobrze moderowany i zadbany katalog przyjmujący tylko naprawdę porządne strony internetowe nie tylko posłuży nam za zaplecze. Po początkowej fazie rozwoju nasz katalog zmieniamy na płatny. Nie zarobimy na tym za wiele ale na domenę i hosting na pewno.

Stawiamy pressel page– tutaj nie martwimy się o treść ponieważ o rozwój dbają użytkownicy. Naszym zadaniem jest odpowiednia moderacja i określenie odpowiednich zasad dodawania wpisów. Nie mogą to być krótkie wpisy napakowane linkami nic nie wnoszące lub z mieszarek nie dające się czytać. Dobry wpis to 2500-3500 znaków jakaś fotografia odpowiednia optymalizacja i 1 link. Moim zdaniem inne precle nie zyskają dobrej wartości tutaj jak najbardziej stawiamy na jakość.

Odradzam stawiania szybkich zaplecz bez jakości z mieszarek i tym podobnych. Takie strony nie mają mocy i są po prostu śmietnikiem.

Jak na razie to tyle w temacie co na zapleczu.

Za tydzień nowy wpis na stronie w wybranej kategorii.

Zapraszam ponownie na stronę, serwis cały czas rozwijany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz