AntyDESKA – nowa jakość w dziedzinie wykończenia elewacji

elewacja drewniana

Elewację budynku można wykończyć na wiele rozmaitych sposobów. W krajach europejskich (szczególnie skandynawskich) bardzo popularne są elewacje wykonane z drewna. Takie rozwiązanie jest niezwykle efektowne i świetnie wygląda, ale niesie też ze sobą sporo komplikacji. Wydaje się, że jest o rozwiązanie jedynie dla najbardziej zamożnych, ale czy na pewno?

elewacja drewniana

Elewacja z drewna – podstawowe informacje

Elewacje wykonane z drewna są przede wszystkim drogie. Drewniane deski elewacyjne muszą być wykonane z odpowiedniego drewna (najlepiej z drewna egzotycznego, które jest wytrzymałe). Specjalnie obrobione deski z prawdziwego drewna są stosunkowo drogie, ale to nie jedyny koszt jaki musimy ponieść chcąc mieć drewniane wykończenie domu. Do montażu desek drewnianych potrzebny jest specjalny stelaż, którego zbudowanie też kosztuje. Po instalacji desek na elewacji musimy je jeszcze zaimpregnować co generuje kolejne wydatki, a należy wspomnieć, że impregnację należy wykonywać systematycznie co kilka lat. Jak widać drewniana elewacja jest sporym wydatkiem i wydaje się, że jest to rozwiązanie wyłącznie dla osób, które sporo zarabiają. Na rynku materiałów budowlanych są jednak rozwiązania, które pozwalają osiągnąć efekt drewnianej elewacji nie ponosząc ogromnych kosztów. Jednym z takich rozwiązań są deski elewacyjne imitujące drewno „Antydeska Knauf”.

deska elewacyjna

Imitacja deski elewacyjnej – proste i tanie rozwiązanie

Panele drewnopodobne imitujące drewno wyglądają niemal identycznie jak drewniane deski, a do tego są znacznie prostsze w montażu, oraz nieco tańsze. Panele elewacyjne Antydeska wykonane są na rdzeniu styropianowym znanego producenta firmy Knauf. Deski drewnopodobne mają specjalną powłokę imitującą drewno (dostępne są dwa rodzaje usłojenia: klasyczny i „postarzane” drewno.

Styropianową imitację drewna montuje się podobnie jak ocieplenie elewacji (na zaprawę klejącą do styropianu). Takie rozwiązanie jest relatywnie tanie, bo nie potrzeba stosowania specjalnych stelaży. Jest to również nieskomplikowany sposób, z którym powinien sobie bez trudu poradzić każdy budowlaniec.

Kolejną ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że są znacznie bardziej odporne na działanie czynników atmosferycznych, a także nie są im straszne różnego rodzaju insekty. Desek, które imitują drewno, a nie są z niego wykonane nie trzeba konserwować i systematycznie impregnować, dzięki czemu odpada nam kolejny duży koszt jaki musimy ponieść w przypadku elewacji z prawdziwego drewna.

elewacja drewniana antydeska

Imitacja drewna to również rozwiązanie ekologiczne, bo nie potrzeba do jej produkcji wycinać lasów. Jest to rozwiązanie proste i w dłuższej perspektywie znacznie tańsze od zastosowania prawdziwego drewna, które mimo, że jest piękne i szlachetne, to może przysporzyć sporo problemów.

Więcej o zaletach imitacji drewna, a także instrukcje montażu Antydeski można poczytać na blogu firmowym: blog.antydeski.pl

[Głosów:4    Średnia:3.3/5]

Dodaj komentarz